Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Data publikacji strony internetowej: 2003-04-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-03-21.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Obecnie trwają prace nad przeniesieniem treści ze stron Oddziałów Wojewódzkich na stronę Centrali NFZ – będą funkcjonowały jako jeden wspólny serwis, spełniający standardy dostępności, zgodne z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Zakończenie tego procesu planowane jest na 31 grudnia 2022 r.
Na stronie internetowej znajdują się obrazki, które wymagają dodania bądź uściślenia opisów.
Na stronie internetowej znajdują się obrazki, które nie mają zwiększonego kontrastu dla osób słabowidzących.
Na stronie internetowej znajdują się pliki PDF zawierające skany dokumentów z podpisami osób upoważnionych. Dokumenty takie powinny zostać odczytane za pomocą oprogramowania OCR
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-21. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Krzysztof Wyszyński, sekretariat@nfz-bialystok.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 85-745-95-87. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-03-21
Adres: Narodowy Fundusz Zdrowia, Podlaski OW NFZ, ul. Pałacowa 3, 15-042 Białystok
Budynek Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością ruchową. Można do niego dojechać własnym samochodem lub środkami komunikacji publicznej – autobusami nr: 2, 5, 8, 21 i 28.
Za budynkiem jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
Budynek ma dwa wejścia:
Po prawej stronie od wejścia do budynku od ul. Pałacowej jest winda, którą można dostać się na II, III i IV kondygnację. Na wprost są schody do sali obsługi. Przy tym wejściu znajduje się też punkt informacyjny.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą poruszać się po parterze – korytarz, sala obsługi klienta, kancelaria, toaleta.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dostępna jest pętla indukcyjna. Można skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego online.
Adres: Narodowy Fundusz Zdrowia, Delegatura Podlaskiego OW NFZ, ul. Piłsudskiego 11A, 18-400 Łomża
Budynek Delegatury w Łomży Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Można do niej dojechać własnym samochodem lub środkami komunikacji publicznej – autobusami nr: 6, 8, 10, 11, 13 i 18.
Przed budynkiem od strony ul. Al. Piłsudskiego11/A jest parking Wojewódzkiego Szpitala w Łomży z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.
Do pomieszczeń Delegatury prowadzi wejście od ul. Piłsudskiego – przez taras przed budynkiem, na który można wejścia po schodkach lub wjechać podjazdem dla osób na wózkach.
W budynku nie ma toalety dla osób na wózkach.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dostępna jest pętla indukcyjna. Można skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego online.
Adres: Narodowy Fundusz Zdrowia, Delegatura Podlaskiego OW NFZ, ul. Ogińskiego 5C, 16-400 Suwałki
Budynek Delegatury w Suwałkach Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Suwałkach jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Można do niej dojechać własnym samochodem lub środkami komunikacji publicznej – autobusami nr: 2, 7, 10, 14 i 18.
Za budynkiem, po prawej stronie, od ulicy Młynarskiego i przed budynkiem, od strony ulicy Ogińskiego są parkingi z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.
Do pomieszczeń Delegatury prowadzi jedno wejście od ul. Ogińskiego. Po minięciu podestu, gdzie po lewej stronie jest stanowisko obsługi osób na wózkach są schody na wyższy poziom budynku. Po lewej stronie znajduje się schodołaz.
W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dostępna jest pętla indukcyjna. Można skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego online.
Adres: Narodowy Fundusz Zdrowia, Delegatura Podlaskiego OW NFZ, ul. 11 Listopada 26 , 17-300 Siemiatycze
Budynek Delegatury w Siemiatyczach Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Można do niej dojechać własnym samochodem lub środkami komunikacji publicznej – autobusem nr 2.
Za budynkiem od strony ulicy Szpitalnej jest parking z miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.
Do pomieszczeń Delegatury prowadzą dwa wejścia:
W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dostępna jest pętla indukcyjna. Można skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego online.
Adres: Terenowy Wydział Kontroli X, Departament Kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia, 15-004 Białystok ul. Sienkiewicza 42, II piętro
Do siedziby Terenowego Wydziału Kontroli X można dojechać własnym samochodem lub środkami komunikacji publicznej – autobusami nr: 2, 3, 6, 8, 9, 13, 16, 18, 21, 100, 105, 108, 112.
Przed budynkiem wzdłuż ul. Sienkiewicza są miejsca parkingowe – płatne – Strefa Płatnego Parkowania Miasta Białystok – strefa B. Zerowa stawka opłaty za postój w SPP przysługuje dla pojazdów kierowanych przez osoby niepełnosprawne lub przywożące osoby niepełnosprawne, pod warunkiem umieszczenia karty parkingowej osoby niepełnosprawnej za przednią szybą pojazdu.
Wejście do budynku jest możliwe po wcześniejszym umówieniu i zaanonsowaniu się przez domofon (kontrola dostępu), otwarcie drzwi przez pracownika urzędu.
Po prawej stronie korytarza jest winda, którą można dostać się na drugie piętro, na którym po lewej stronie jest wejście do pomieszczeń Terenowego Wydziału Kontroli.
W budynku nie ma toalety dla osób na wózkach.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dostępna jest pętla indukcyjna. Można skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego online.