Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Akcja „Zdrowe przekąski do tornistra” za nami

19.09.2019

Podczas kolejnej „Środy z profilaktyką” w siedzibie Podlaskiego NFZ gościliśmy psychodietetyka. Anna Kuczkin doradzała i podpowiadała jak przygotować zdrowe przekąski do tornistra.

Osoby odwiedzające nas wczoraj mogły spróbować zdrowych i smacznych przekąsek, uzyskać cenne wskazówki jak „przemycić” do dziecięcego tornistra zdrowie i otrzymać sprawdzone przepisy na proste, smaczne i pożywne drugie śniadanie. 

Otyłość – mamy ją od dziecka

WHO podaje, że problem otyłości i nadwagi dotyczy już 10 proc. dzieci i młodzieży na świecie. W Polsce dzieci tyją najszybciej w Europie. Ponad 18% jedenasto- i dwunastolatków ma nadwagę, a przeszło 3% jest otyłych.

Jeszcze gorzej wyglądają dane, na które powołuje się NFZ w swoim raporcie o szkodliwości cukru. Nadmiar zbędnych kilogramów ma 31% chłopców i 20% dziewczynek. Z otyłością zmaga się już 13% chłopców i 5% dziewczynekNawet co trzecie dziecko przynajmniej raz w tygodniu sięga po słodki napój z bąbelkami. 

NFZ troszczy się o to, co jemy. Uruchomiliśmy specjalny portal z dietami: https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php. Wystarczy założyć konto i pobrać z internetu zdrowy jadłospis na cały tydzień. W ten sposób idealną dietę dla siebie znalazło już 130 tys. osób.

Tutaj znajdziesz przepisy na zdrowe przekąski do tornistra

Zobacz materiały wideo z akcji:

Obiektyw TVP Białystok

Teleexpress

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej