Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

„Zdrowe przekąski do tornistra” to temat najbliższej „Środy z profilaktyką”

17.09.2019

Psychodietetyk Anna Kuczkin poradzi i podpowie wszystkim zainteresowanym jak przygotować zdrowe i pyszne przekąski do tornistra:

– jak „przemycić” do tornistra zdrowie? – gotowe przepisy na witaminowe pyszności

– co zapakować dzieciom zamiast pączka i słodyczy?

– przepisy na zdrowe i pyszne kanapki

W najbliższą środę (18 września) od  godz. 10:00 do 12:00 w sali obsługi interesanta podlaskiego NFZ przy ul. Pałacowej 3 – specjalne stoisko z przepisami do wykorzystania,  przykładami i degustacją zdrowych przekąsek i radami doświadczonej psychodietetyk.

Otyłość – mamy ją od dziecka

WHO podaje, że problem otyłości i nadwagi dotyczy już 10 proc. dzieci i młodzieży na świecie. W Polsce dzieci tyją najszybciej w Europie. Ponad 18% jedenasto- i dwunastolatków ma nadwagę, a przeszło 3% jest otyłych.

Jeszcze gorzej wyglądają dane, na które powołuje się NFZ w swoim raporcie o szkodliwości cukru. Nadmiar zbędnych kilogramów ma 31% chłopców i 20% dziewczynek. Z otyłością zmaga się już 13% chłopców i 5% dziewczynek.

Nawet 30% dzieci, przynajmniej raz w tygodniu, sięga po słodki napój z bąbelkami. Smaczny, ale naszpikowany cukrem sok lub cola lądują na stole do śniadania lub w szkolnych plecakach.

NFZ troszczy się o to jemy. Uruchomiliśmy specjalny portal z dietami. Wystarczy założyć konto i pobrać z internetu zdrowy jadłospis na cały tydzień. W ten sposób idealną dietę dla siebie znalazło już 130 tys. osób.

 

źródło : Sekcja Komunikacji Społecznej POW NFZ