Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Zaproszenie do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach spirometrycznych

26.08.2016

Uprzejmie zapraszamy w terminie 12-17 września 2016 r. do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach spirometrycznych, przeprowadzanych w ramach obchodów Dni Spirometrii 2016.

Dni Spirometrii to inicjatywa polegająca na wykonywaniu – nieodpłatnie dla Pacjentów – badań spirometrycznych w różnych miejscach w Polsce: w przychodniach szpitalach, urzędach użyteczności publicznej, ośrodkach sportowych i innych obiektach.

„Włącz opcję aktywną” – to hasło tegorocznych obchodów Dni Spirometrii, będących częścią wieloletniej kampanii „Healthy Lungs for Life” („Zdrowe płuca do życia”).

Organizator, zapraszając Państwa, chce zwrócić uwagę na rolę aktywności fizycznej w procesie leczenia. Kampania edukacyjna będzie poświęcona tematowi wyboru odpowiedniej formy aktywności fizycznej w zależności od stanu swoich płuc.
Stan płuc można ocenić wykonując badanie spirometryczne. Test mierzy pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego.

Listę placówek, które będą prowadziły badania w ramach obchodów Dni Spirometrii 2016 można znaleźć na stronie www.astma-alergia-pochp.pl .

Inicjatorem akcji jest Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergie i POChP.

Patronat nad obchodami Dni Spirometrii w Polsce objął Pan Andrzej Jacyna, p.o. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.