Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Zachęcamy do badań profilaktycznych podczas sobotnich zakupów

02.06.2022

28 maja 2022 r. Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wziął udział w kolejnym już spotkaniu Eko Akademii w Eco Centrum Giełda na ul. gen. Andersa w Białymstoku. Odwiedzający giełdę przy okazji sobotnich zakupów mogli skorzystać z porad konsultantów ds. profilaktyki zdrowotnej oraz specjalistów od zdrowego stylu życia.

Spotkanie było poświęcone promocji zdrowego trybu życia. Panie, które właśnie w tym dniu robiły zakupy mogły dodatkowo przejść bezpłatne badanie wzroku oraz dowiedzieć się o programach profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Natomiast panów, doradcy ds. profilaktyki z Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zachęcali do wykonania pakietu bezpłatnych badań w ramach programu „Profilaktyka 40PLUS”. Warto się badać – to myśl przewodnia akcji podlaskiego Eco Centrum.

Na przygotowanym przez Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ stanowisku dużym zainteresowaniem cieszyła się analiza składu ciała. Pani Ula z Białegostoku, która skorzystała z badania wskazała, że:

-„Wspaniałym dodatkowym prezentem na Dzień Matki jest dowiedzieć się, że wiek metaboliczny  jest młodszy niż wskazuje na to PESEL”.

Pani Aleksandra, której wiek metaboliczny jest o 13 lat młodszy niż wiek rzeczywisty, była pozytywnie zaskoczona wynikiem badania:

– „Ja jestem trochę tak miło zaszokowana, zaskoczona. I w sumie nic takiego nie robię. Dużo chodzę, jestem bardzo aktywna fizycznie, mimo, że niejednokrotnie czuję się nie najlepiej”.

Doradcy z Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ prowadzili indywidualne konsultacje i starali się zarażać wszystkich pasją do dbania o zdrowe nawyki, właściwą dietę, codzienną dawkę ruchu z programem „8 tygodni do zdrowia”, zachęcali do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych oferowanych przez NFZ oraz pomagali w określeniu BMI.

Osoby odwiedzające stanowisko Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ częstowaliśmy owocami, które zyskały profilaktyczne znaczenie dzięki kolorowym naklejkom „Badaj piersi, zobacz jakie to łatwe!/mammografia 50-69 lat”.