Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Zabierz EKUZ na wakacje

08.06.2018

Już za chwilę rozpoczniemy sezon wakacyjny. Warto więc zawczasu zadbać o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, aby podczas wakacyjnych wojaży martwić się już tylko o odrobinę cienia w upalne dni. Pamiętajmy, że EKUZ umożliwia nam – w przypadku nagłego zachorowania za granicą – leczenie na zasadach takich, jakim podlegają ubezpieczeni mieszkańcy kraju, w którym spędzamy wakacje. Karta uprawnia nas do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w nagłych przypadkach na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria).

Zapraszamy po kartę EKUZ w dni powszednie do siedziby Podlaskiego NFZ w Białymstoku przy ulicy Pałacowej 3 oraz w Delegaturach w Łomży (ul. Piłsudskiego 11a), Suwałkach (ul. Ogińskiego 5c) i Siemiatyczach (ul. 11 Listopada 26). Dodatkowo, w czerwcu zapraszamy także na dyżury naszego mobilnego stanowiska EKUZ, które będzie pracowało w następujących lokalizacjach:

  • w niedzielę, 10 czerwca, podczas festynu w parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku (osiedle Dziesięciny), w godz. 13.00-17.00
  • w sobotę, 16 czerwca, podczas „Otwartej Soboty” w biurze paszportowym Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, ul. Bema 4, w godz. 7.30-15.30
  • w niedzielę, 17 czerwca, podczas festynu w parafii św. M.M. Kolbego w Białymstoku (osiedle Pietrasze), w godz. 13.30-17.30.

Serdecznie zapraszamy!

EKUZ w liczbach:

  • 26 052 – tyle kart wydano w tym roku w Podlaskim NFZ
  • 14 804 – tyle kart wydano w kwietniu i maju
  • 5 – tyle lat ważna jest karta EKUZ dla emeryta i rencisty

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej