Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Wnioski o dofinansowanie na sprzęt informatyczny do do końca roku. Od e-rozwiązań w służbie zdrowia nie ma odwrotu!

11.12.2019

Wciąż można składać wnioski o dofinansowanie na komputery, tablety i oprogramowanie dla szpitali i lekarzy. Do 31 grudnia został przedłużony przez prezesa NFZ termin składania wniosków, a termin udzielenia dofinasowania i rozliczenia wniosków jest przesunięty do 21 stycznia 2020 r. (tu znajdziesz rozporządzenie:  https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1622019def,7069.html)

Świadczeniodawcy z województwa podlaskiego powinni dostarczać wnioski do kancelarii Podlaskiego NFZ przy ul. Pałacowej 3 w Białymstoku.

Warto skorzystać, bo dofinasowanie można przeznaczyć nie tylko na nowy sprzęt informatyczny, ale również na zakup lub utrzymanie oprogramowania wykorzystywanego do wystawiania elektronicznych zaświadczeń lub elektronicznej dokumentacji medycznej – zachęca Maciej Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ.

Kto pierwszy len lepszy

Warto skorzystać i warto się pospieszyć, ponieważ dofinansowanie będzie udzielane do wyczerpania pieniędzy, a liczy się kolejność złożonych wniosków. Szczegółowe warunki uzyskania dofinasowania oraz pliki z wzorami wniosków można znaleźć tutaj: https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1272019def,7017.html

Nadchodzi e-recepta

Zegar odliczający do godziny „zero” bije nieubłaganie. Można go obserwować na stronie internetowej Podlaskiego NFZ. Od 8 stycznia 2020 r. recepty w Polsce – z jedynie kilkoma, ściśle określonymi wyjątkami – będą mogły być wystawiane wyłącznie elektronicznie. Wszyscy, którzy potrzebują fachowej pomocy i wsparcia w sprawach związanych z wdrożeniem e-recept mogą ją uzyskać w POW NFZ. Do dyspozycji personelu medycznego są pracownicy w pokoju nr 202 i pod numerami telefonów: 85 745 95 06 oraz 85 745 95 22.

E-recepta w woj. podlaskim

Obecnie e-recepty wystawia prawie 1.400 podlaskich lekarzy z 335 placówek medycznych w 40 miastach województwa. Liczby te każdego dnia rosną, ponieważ do systemu e-zdrowie (P1) dołączają kolejne podmioty. Do końca listopada w województwie podlaskim zostało wystawionych ponad 1.250.000 e-recept. Najstarszy podlaski pacjent, który ją otrzymał miał 109 lat a najmłodszy – 9 dni. Najczęściej na e-receptach wystawiane są leki obniżające ciśnienie tętnicze, stosowane w leczeniu stanów niedoboru potasu, a także w leczeniu hiperurykemii.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej POW NFZ