Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Weekend z EKUZem pod chmurką za nami!

17.06.2019

Niemal 400 wydanych kart EKUZ, setki rozmów i spotkań z białostoczanami – miniony weekend był bardzo pracowity i owocny. Mobilne stanowisko EKUZ Podlaskiego NFZ działało w piątek w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, w sobotę podczas akcji Motoserce w budynku lodowiska, w niedzielę zaś podczas festynów w parafii św. Kazimierza i św. Maksymilina w Białymstoku. Promowaliśmy e-recepty, Internetowe Konto Pacjenta (#IKP), profil zaufany i zdrowe nawyki żywieniowe (#Nie Cukrz, www.diety.nfz.gov.pl).

W parafii św. Kazimierza mobilne stanowisko EKUZ pracowało już po raz kolejny, ale w niedzielę cieszyło się naprawdę wyjątkowym zainteresowaniem. Karty odebrał od nas m.in. pan Adam. Wraz z żoną Elą i czwórką dzieci w sierpniu wybiera się na zasłużony urlop. – Dobrze, że dziś jesteście u nas! Planowałem wybrać się do NFZ w najbliższym czasie, bo nasze karty straciły już ważność… – powiedział pan Adam. Ucieszył się na wieść o wydłużonym terminie ważności EKUZów. Cierpliwie wypełniał kwestionariusze dla wszystkich członków rodziny i po kilku minutach z kompletem nowych kart w kieszeni oddalił się od naszego namiotu, by korzystać z innych festynowych atrakcji.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stanowisko! Zapraszamy na kolejne dyżury mobilnego punktu EKUZ. Będziemy o nich informować na naszej stronie internetowej. 

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej