Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

V Forum Seniora w Białymstoku

26.05.2022

Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia  był partnerem V Forum Seniora, które odbyło się 25.05.2022 r. w Białymstoku.  W wydarzeniu wzięło udział pół tysiąca seniorów z województwa podlaskiego, którzy spotkali się, by wymienić się informacjami i doświadczeniem w ważnych dla nich tematach, jak: profilaktyka zdrowotna, nowości na rynku medycznym, inicjatywy senioralne, zdrowie psychiczne, bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo.

 

„Kiedy jest zdrowie, można wszystko a wiek nie ma znaczenia”

– usłyszeliśmy podczas konferencji na naszym stanowisku informacyjno-profilaktycznym od seniorów z Dąbrowy Białostockiej, którzy przywieźli ze sobą do Białegostoku pozytywną energię, którą dzielili się z nami.

Przygotowaliśmy na ten dzień ofertę, która uwzględniała styl życia i potrzeby seniorów. Doradca ds. profilaktyki i promocji zdrowia dokonywał zapisów na pomiary w Kiosku Profilaktycznym oraz przedstawiał seniorom zakres usług realizowanych na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ przy ul. Pałacowej 3 w Białymstoku. Kiosk profilaktyczny, który funkcjonuje na Sali Obsługi Klienta w naszym Oddziale cieszył się zainteresowaniem i wielu seniorów rezerwowało terminy dla siebie, ale również swoim znajomym.

Konferencja senioralna była doskonałą okazją do tego, by dowiedzieć się, z jakich programów profilaktycznych NFZ oraz Ministerstwa Zdrowia mogą skorzystać seniorzy. Doradcy z Podlaskiego Oddziału NFZ prowadzili indywidualne konsultacje, dzięki czemu każda z zainteresowanych osób mogła otrzymać informacje o programie dedykowanym przypadłościom, z którymi się zmaga, a także placówkach, które będą służyły jej pomocą.

Wśród gości V Forum Seniora byli obecni przedstawiciele m.in.: Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego; organizacji senioralnych z Białegostoku, Augustowa, Supraśla, Wysokiego Mazowieckiego, Sokółki, Grajewa, Łap, Moniek, Wasilkowa i Czarnej Białostockiej. Wszystkich zaproszonych łączyło jedno – pasja i ciekawość świata. Stąd oferowana na naszym stoisku usługa wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego spotkała się z zainteresowaniem. Kartę można było wyrobić od ręki, procedura jest bowiem bardzo prosta i szybka. Przy okazji przypominaliśmy również, że ważność kart wydanych osobom w wieku emerytalnym, otrzymującym emeryturę wynosi 20 lat. Dzięki temu, że seniorzy są aktywną grupą, interesującą się profilaktyką i zdrowym stylem życia – właśnie podróże to ważna część ich życia.