Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Tydzień Karmienia Piersią w podlaskim NFZ

01.08.2019

Podlaski OW NFZ promuje karmienie piersią.  

Z okazji trwającego (1-7 sierpnia) Światowego Tygodnia Karmienia Piersią certyfikowana doradczyni laktacyjna Anna Malinowska z punktu wsparcia matki karmiącej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku odpowie na każde pytanie karmiących i przyszłych mam.

Stoisko z poradami laktacyjnymi będzie czynne w piątek (2 sierpnia) od godz. 12:00 do godz. 14:00 na sali obsługi interesanta POW NFZ przy ulicy Pałacowej 3 w Białymstoku.

Światowy Tydzień Karmienia Piersią trwa od 1 do 7 sierpnia. Inicjatorem akcji organizowanej już po raz 25. jest międzynarodowa organizacja WABA (World Alliance Breastfeeding Action), której celem jest upowszechnienie karmienia piersią na świecie i zwrócenie uwagi na ważne aspekty i korzyści z tego wynikające – ekonomiczne, zdrowotne i obyczajowe. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zachęca ludzi do „wspierania matek w karmieniu piersią zawsze i wszędzie”, jako że całe społeczeństwo pełni ważną rolę w tworzeniu przyjaznego dla nich otoczenia. Obecnie tydzień jest obchodzony w niemal 170 krajach, zarówno przez pracowników służby zdrowia, media, a także karmiące matki. Karmienie piersią jest najlepszym sposobem do zapewnienia niemowlętom składników odżywczych, których potrzebują. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwszych pełnych 6 miesięcy życia dziecka, które należy rozpocząć w ciągu godziny po urodzeniu. Potem powinno nastąpić rozszerzenie diety o lokalne produkty, jednocześnie kontynuując karmienie piersią przez okres do 2 lat lub dłużej.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej