Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Szczepienia przeciw COVID-19 w kilkunastu parafiach w regionie

03.08.2021

W minioną niedzielę, 1 sierpnia pracownicy Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ podczas akcji szczepień na parafiach przybliżyli mieszkańcom regionu szczegóły programu bezpłatnych badań diagnostycznych Profilaktyka 40PLUS oraz zachęcali do szczepień przeciw COVID-19. Zaszczepiono 632 osoby, natomiast z konsultacji profilaktycznych skorzystało ok. 1200 osób.

W niedzielę, 1 sierpnia od godzin porannych przy 10 parafiach katolickich i 1 prawosławnej funkcjonowały punkty szczepień, gdzie bez wcześniejszej rejestracji można było zaszczepić się przeciw COVID-19. Najwięcej osób – 174 zaszczepiło się w Siemiatyczach w punkcie przy znajdujących się obok siebie kościele i cerkwi. 90 osób zaszczepiło się w Suwałkach, a 80 w Sejnach.

Biało-niebieskie stoiska profilaktyczne Podlaskiego Oddziału NFZ służyły w tym czasie mieszkańcom regionu konsultacją i wsparciem. Można tu było otrzymać wszelkie informacje nt. bezpłatnych badań w ramach programu Profilaktyka 40PLUS oraz innych programów profilaktycznych wspierających zdrowie i zdrowy tryb życia. W Łomży, Grajewie i Mońkach można było wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – z tej opcji skorzystało około 30 osób. Dodatkowo w Wasilkowie oraz Dobrzyniewie Kościelnym prawie 100 osób wykonało analizę składu ciała i określiło swoje BMI.

Niedzielna akcja szczepienno-profilaktyczna na parafiach była również doskonałą okazją do tego, żeby porozmawiać z mieszkańcami o Teleplatformie Pierwszego Kontaktu – usłudze stworzonej przez NFZ do tego, by pacjenci mieli zapewnioną opieką medyczną właśnie w niedzielę, weekendy, święta, dni wolne od pracy oraz w dni robocze po godzinie 18:00.

Niedzielna akcja szczepień odbyła się w 11 parafiach na terenie całego województwa.