Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Środa z Profilaktyką – Profilaktyka POChP. Przewlekła obturacyjna choroba płuc.

17.11.2021

W Polsce na POChP choruje ponad 2 miliony osób.

Tylko 600 tys. posiada rozpoznanie i jest aktywnie leczonych.

Czym jest przewlekła obturacyjna choroba płuc? Jakie są czynniki ryzyka i objawy tej choroby? Co robić aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na POChP? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce.

Jaki wpływ na płuca ma dym tytoniowy i zanieczyszczenie środowiska? Czym jest spirometria? Jakie są powikłania POChP? Jak leczyć POChP? Dlaczego ważna jest aktywność fizyczna w leczeniu i profilaktyce chorób płuc? Na te i inne pytania odpowiadają w przygotowanym materiale filmowym: mgr Krzysztof Grzesik – dyrektor Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu, med. Lucyna Cichoń – Szyperko – specjalista chorób płuc, med. Krzysztof Barczyk – specjalista chorób płuc, mgr Anna Olbrycht – fizjoterapeuta.

Test CAT wyświetl

Test motywujący do zaprzestania palenia wg Schneider wyświetl

Test uzależnienia od tytoniu wg Fagerstroma wyświetl

Jeżeli chcesz zacząć ćwiczyć regularnie lub utrzymać dotychczasową kondycję, skorzystaj ze sprawdzonych, bezpiecznych treningów: „8 tygodni do zdrowia” oraz „Atlasu ćwiczeń” dostępnych na naszej stronie.

Bezpłatne plany żywieniowe z przepisami na zdrowe dania przygotowane według zasad diety DASH znajdziesz na portalu diety.nfz.gov.pl.

źródło: Zespół Profilaktyki Zdrowotnej Podlaskiego OW NFZ