Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Środa z Profilaktyką – profilaktyka otyłości, zdrowe odżywianie

20.10.2021

Około  25% Polaków choruje na otyłość. 53% kobiet i 68 % mężczyzn w Polsce ma nadwagę. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że do 2030 roku liczba cierpiących na otyłość dzieci i młodzieży zwiększy się o 60%.

Czym jest otyłość i jak jej zapobiegać? Jakie są zasady diety DASH i dlaczego rekomendujemy ją na portalu Diety NFZ? Czym jest wskaźnik BMI i jak go obliczyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce.

Bezpłatne plany żywieniowe z przepisami na zdrowe dania przygotowane według zasad diety DASH znajdziesz na portalu diety.nfz.gov.pl.

Jakie czynniki predysponują do wystąpienia otyłości? Jaki styl życia rekomenduje nasz ekspert by cieszyć się zdrowiem? Jakie są zagrożenia i konsekwencje nadmiernych kilogramów? Na te i inne pytania odpowiada ekspert: Sylwia Gugała-Mirosz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego w przygotowanym materiale filmowym.

Jeżeli chcesz zacząć ćwiczyć regularnie lub utrzymać dotychczasową kondycję, skorzystaj ze sprawdzonych, bezpiecznych treningów: 8 tygodni do zdrowia, oraz ćwiczeń na naszej stronie – „Atlas ćwiczeń”.

źródło: Zespół Profilaktyki Zdrowotnej Podlaskiego OW NFZ