Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Sanatorium. Jak wyjechać szybciej?

29.12.2021

Wyjazd ze „zwrotów”

Dział Lecznictwa Uzdrowiskowego informuje, że każdy pacjent, którego skierowanie zostało pozytywnie zakwalifikowane oraz wpisane na listę oczekujących może skorzystać z leczenia uzdrowiskowego w okresie wcześniejszym niż wynikającym z kolejki – w ramach tzw. „zwrotów”.

Zwroty są to skierowania, z których z różnych przyczyn nie mogli skorzystać inni ubezpieczeni.

W przypadku wyjazdu ze zwrotów, o terminie i miejscowości leczenia uzdrowiskowego pacjent może zostać poinformowany w terminie krótszym niż 14 dni do rozpoczęcia leczenia (na 13-3 dni przed wyjazdem).

Podkreślamy jednakże, iż w przypadku dorosłych zalecane jest korzystanie z leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej nie częściej niż raz na 18 miesięcy.

W  przypadku osób zakwalifikowanych na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych, uzyskanie potwierdzenia skierowania możliwe jest dopiero po upływie 18 miesięcy od daty ostatniego, zrealizowanego pobytu na leczeniu uzdrowiskowym.

W przypadku osób, które nie mają poprzedniej realizacji (złożyły skierowanie po raz pierwszy) mogą w dowolnym dla siebie czasie skorzystać z leczenia uzdrowiskowego.

Informację na temat miejsc ze „zwrotów” można uzyskać w siedzibie oddziału (okienko nr 8) oraz telefonicznie pod numerami:

  • 85 745 95 23
  • 85 745 95 24

w godzinach pracy urzędu: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek – 8.00 – 16.00