Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Przewodnik Pacjenta 2019 jest już dostępny

27.03.2019

Jest już wydrukowany „Przewodnik Pacjenta 2019” – specjalny informator, zawierający dane teleadresowe placówek medycznych, z którymi Podlaski OW NFZ ma podpisane kontrakty na udzielanie świadczeń.

To wydawnictwo zostało przygotowane przede wszystkim z myślą o pacjentach – ma im pomóc w odnalezieniu poszukiwanej poradni czy oddziału szpitalnego oraz maksymalnie przyspieszyć kontakt w celu umówienia wizyty – podkreśla dyrektor Podlaskiego OW NFZ Maciej Olesiński. – Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy pacjenci korzystają z zasobów internetu – dzięki papierowej wersji „Przewodnika” informacje o zakontraktowanych poradniach są dostępne także dla osób, które na co dzień nie mają możliwości odnalezienia adresów czy telefonów naszych świadczeniodawców na stronie internetowej Funduszu – dodaje.

Dla wygody pacjentów wykaz podzielony został na tzw. rodzaje świadczeń (np. ambulatoryjna opieka specjalistyczna, leczenie stomatologiczne) oraz szczegółowe zakresy (np. dermatologia, chirurgia, nefrologia). Każdy rodzaj świadczeń oznaczony jest innym kolorem, dzięki czemu informacje są  przejrzyste i czytelne.

Bezpłatny informator można otrzymać w siedzibie Oddziału NFZ w Białymstoku oraz w Delegaturach w Siemiatyczach, Łomży i Suwałkach.

Tu możesz pobrać plik .pdf z „Przewodnikiem Pacjenta 2019”

 

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej