Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zorganizował pięć dodatkowych wyjazdowych punktów szczepień przeciw COVID-19 (briefing)

19.02.2021

W siedzibie Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ odbył się dziś (19.02) briefing prasowy poświęcony dodatkowym wyjazdowym punktom szczepień przeciw COVID-19, które dojadą do domów pacjentów obłożnie chorych. Na zaproszenie NFZ wzięli w nim udział także przedstawiciele podmiotów, które utworzą punkty wyjazdowe. 

W lutym Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ wyłonił w naborze pięć zespołów wyjazdowych utworzonych przez cztery podmioty, by zabezpieczyć obszar województwa podlaskiego. 

  • Szczepieniami obłożnie chorych pacjentów w subregionie białostockim (grupa powiatów: powiat siemiatycki, hajnowski, bielski, moniecki, sokólski, białostocki i miasto Białystok) zajmie się Revita Centrum Medyczne z Białegostoku oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.
  • Pacjentów z subregionu łomżyńskiego (grupa powiatów: powiat grajewski, kolneński, zambrowski, wysokomazowiecki, łomżyński i miasto Łomża) będą obsługiwały zespoły utworzone przez Szpital Ogólny w Kolnie i Revita Centrum Medyczne z Białegostoku.
  • Pacjenci z północy regionu (powiat augustowski, sejneński, suwalski i miasto Suwałki) będą szczepieni w domach przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej w Suwałkach.  

– Takie szczepienia przysługują pacjentom, którzy są obłożnie chorzy, których stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do stacjonarnego punktu szczepiennego i którzy jednocześnie nie mogą skorzystać z transportu oferowanego przez jednostki samorządu terytorialnego – tłumaczyła podczas briefingu z dziennikarzami Agata Dyszkiewicz, Zastępca Dyrektora ds. Świadczeniobiorców i Służb Mundurowych Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. – Wyjazdowe punkty szczepień otrzymują własną pulę szczepionek. Nie korzystają ze szczepionek zamówionych przez poradnię POZ, która zgłasza pacjenta do szczepienia wyjazdowego.

Za wyjazd na szczepienie pacjenta w domu Narodowy Fundusz Zdrowia płaci 141 zł. Dla pacjenta jest ono bezpłatne.

Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej
Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ