Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Podlaski NFZ zaangażował się  w charytatywne szycie poduszek dla kobiet po mastektomii

04.10.2021

Nie można było wspanialej rozpocząć października – miesiąca walki z rakiem piersi. W sobotę 2 października w białostockiej „Odzieżówce” kobiety z podlaskiej Ery Nowych Kobiet razem z przyjaciółmi i partnerami zorganizowały wielkie, charytatywne szycie poduszek terapeutycznych dla pacjentek po  operacji usunięcia piersi. Poduszki są kolorowe, w kształcie serca i bardzo pomagają w szybszym dojściu do zdrowia i pełnej sprawności.  Mają też ogromy walor terapeutyczny.

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ również wziął udział w tym wyjątkowym projekcie „Serce od Serca”. Poduszka spod naszej igły trafiła między innymi do Pani Uli, która przygotowuje się do operacji.

Dużo optymizmu i dobrej energii dostałam tu od tych wszystkich wspaniałych osób, a to kolorowe miękkie serce na pewno ukoi trudniejsze dni po operacji – ze wzruszeniem wyznała Pani Ula.

Za igły i nici chwyciło w sobotę kilkudziesięciu wolontariuszy. Tu nie liczyło się doświadczenie w krawiectwie a wyłącznie chęć niesienia pomocy. Oczywiście nad szyciem i jakością czuwali profesjonaliści z białostockiej „Odzieżówki”.  Ambitny plan zakładał uszycie 300-tu poduszek … a udało się wykonać ich aż 425!

Przy stoisku NFZ każdy mógł dowiedzieć się więcej o Programie Profilaktyki Raka Piersi, w ramach którego każda kobieta w wieku 50-69 może co 2 lata wykonać badanie mammograficzne piersi.  Zachęcaliśmy również do wzięcia udziału w programie Profilaktyka 40 PLUS. Większość wolontariuszy wykonało przy naszym stoisku badanie składu ciała, poznało ofertę portalu diety.NFZ oraz programu treningowego 8 tygodni do zdrowia.

źródło: Zespół Profilaktyki Zdrowotnej Podlaskiego OW NFZ