Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Podlaski NFZ wprowadza przypomnienie SMS dla pacjenta

20.10.2016

Od wtorku (18.10.2016 r.) Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina pacjentom o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty, wysyłając im SMS. Takie rozwiązanie może przyczynić się do zmniejszenia kolejek do poradni specjalistycznych.

Przypomnienie SMS-em dotyczy poradni onkologicznych, kardiologicznych, ortopedycznych i endokrynologicznych. Wiadomość, która dociera do pacjenta, zawiera przypomnienie o wizycie z podaniem daty i miejsca oraz numer telefonu, pod który należy zadzwonić w razie konieczności odwołania lub przełożenia wizyty (patrz zdjęcie poniżej). Dzięki temu z wolnych terminów będą mogli skorzystać inni pacjenci.

W ubiegłym roku do poradni objętych pilotażowym projektem zapisanych było 39.362 pacjentów – na wizytę nie przyszło 5.201. Wynika z tego, że umówionych wizyt nie odwołuje ponad 13 proc. pacjentów.

Akcja Podlaskiego NFZ spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. Mamy nadzieję, że dzięki jej nagłośnieniu, pacjenci będą we właściwy sposób reagować na otrzymane wiadomości i w sytuacji gdy nie mogą stawić się na umówioną wizytę, będą o tym informować poradnie, w których są zapisani.