Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Odbyło się spotkanie informacyjne dla fizjoterapeutów

27.03.2019

Wczoraj (26 marca) odbyło się spotkanie informacyjne dla fizjoterapeutów, w związku z wejściem w życie nowych przepisów regulujących pracę podmiotów rehabilitacyjnych udzielających świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej oraz domowej. Spotkanie zorganizowała Krajowa Izba Fizjoterapeutów przy współudziale Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia i Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Z ramienia Krajowej Izby Fizjoterapeutów na spotkaniu obecny był wiceprezes ds. świadczeń gwarantowanych, Pan Tomasz Niewiadomski.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się m.in. jakie zmiany nastąpiły w pracy fizjoterapeutów oraz jak zmienić organizację pracy w zakresie świadczeń rehabilitacji ambulatoryjnej i domowej, aby bezpiecznie rozliczać się z NFZ.

Dyrektor Podlaskiego OW NFZ Maciej Olesiński witając zebranych zaznaczył, że wzmocnienie roli fizjoterapeuty w prowadzonym procesie diagnostyczno-terapeutycznym to niewątpliwa i duża korzyść dla pacjenta. – Ogromne znaczenie ma przecież bezpośredni kontakt, poznanie potrzeb, najwłaściwszy wybór zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb – podkreślił i zachęcił zebranych do aktywnego kontaktu z pracownikami Funduszu. –  To do nas przede wszystkim kierują Państwo swoje zapytania i wątpliwości, dlatego ten dialog odgrywa tak ważną rolę w dążeniu do zapewnienia jak najlepszej opieki rehabilitacyjnej nad pacjentami.

Eksperci odpowiadali zebranym na pytania dotyczące m.in. organizacji udzielania świadczeń, prowadzenia dokumentacji medycznej oraz wyceny świadczeń fizjoterapeutycznych.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej