Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

NFZ uczestniczył w Święcie Wojska Polskiego i Jarmarku Wigierskim

16.08.2021

Program Profilaktyka 40PLUS i waga pokazująca analizę składu ciała – cieszyły się największym zainteresowaniem podczas Święta Wojska Polskiego w Suwałkach, które odbyło się 14 sierpnia. Dzień później na Jarmarku Wigierskim w ogrodach przyklasztornych było podobnie.

Mieszkańcy Suwałk i okolicznych miejscowości, kuracjusze oraz turyści chętnie uczestniczyli w pikniku wojskowym na Bulwarach nad Czarną Hańczą. Duże wrażenie na publiczności robiły wyrzutnie, transportery i armato – haubice. Wśród stoisk licznie przybyłych jednostek wojskowych z terenu Mazur był też niebiesko – biały namiot podlaskiego NFZ.

– Przez kilka godzin non-stop przy pomocy specjalnej wagi ważyłyśmy ludzi. Były chwile, że ludzie ustawiali się do nas w kolejkę – mówią panie z Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Podlaskiego Oddziału NFZ.

Wśród osób, które skorzystały z analizy składu ciała wagi był 70-letni mężczyzna. – Tłuszczu mam za dużo, a wody za mało. Muszę bardziej kontrować swój stan zdrowia – stwierdził na podstawie otrzymanych danych mieszkaniec Suwałk.

Pracownicy NFZ zachęcali do skorzystania z programu Profilaktyka 40PLUS.  Informowali w jaki sposób zapisać się i gdzie są najbliższe placówki. Okazało się, że karty EKUZ wyrabiali nie tylko miejscowi wybierający się za granicę, ale również turyści spod Warszawy. Zwiedzający stoisko NFZ byli wszechstronnie informowani, obdarowani ulotkami i pamiątkami.

Dzień później pracownicy NFZ przenieśli się do ogrodów przyklasztornych nad jezioro Wigry. Odbywał się tam coroczny, znany w regionie Jarmark Wigierski. Tu również nie brakowało im pracy. Ludzie chętnie pytali o program Profilaktyka 40PLUS, ubezpieczenia, Internetowe Konto Pacjenta i szczepienia. Wielu chętnych poddawało się analizie składu ciała. Dzięki tej usłudze, każdy zainteresowany mógł sprawdzić czy wiek metaboliczny organizmu odpowiada temu z dowodu osobistego oraz otrzymać zalecenia dotyczące modyfikacji stylu życia i diety.

W sumie podczas dwóch imprez wydano łącznie kilkadziesiąt Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego, zważono prawie dwieście osób i co najważniejsze zaszczepiono ponad siedemdziesiąt.