Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

NFZ informuje pacjentów łomżyńskiego szpitala

18.03.2020

800 telefonów i smsów do pacjentów z Łomży i okolic, komunikaty na stronie internetowej NFZ, informacje na plakatach, informacje do gmin powiatu łomżyńskiego i lokalnych portali informacyjnych – podlaski NFZ od soboty prowadzi szeroką kampanię informacyjną do mieszkańców Łomży i okolic. W związku z tym, że łomżyński szpital od 16 marca przejął funkcję szpitala jednoimiennego, zakaźnego na potrzeby leczenia osób zakażonych koronawirusem – wizyty w poradniach specjalistycznych szpitala zostały wstrzymane.

Pracownicy podlaskiego NFZ zadzwonili do blisko 800 osób – wszystkich pacjentów, którzy w ciągu najbliższych 14 dni mieli umówioną pierwszorazową wizytę, badania lub zabiegi w poradniach Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Każda osoba dostanie również SMS.

Informowaliśmy pacjentów o możliwościach skorzystania z wizyt i zabiegów w późniejszym terminie lub  w  innych, okolicznych poradniach – mówi dyrektor podlaskiego NFZ Maciej Olesiński. – Każdy pacjent zainteresowany wizytą w innej poradni dostał adres i numer telefonu najbliższej mu placówki. Większość osób ze spokojem i zrozumieniem przyjęła te informacje. Podczas rozmów telefonicznych z pracownikami NFZ mieszkańcy Łomży i okolic informowali, że spokojnie będą czekać, aż stan zagrożenia epidemicznego w kraju skończy się – wtedy skorzystają z zaplanowanych konsultacji i zabiegów.

Podlaski NFZ przygotował i rozwiesił w Łomży specjalne plakaty informacyjne dla pacjentów.

Wykaz poradni już w sobotę został rozdystrybuowany do wszystkich gmin powiatu łomżyńskiego, urzędu miasta i lokalnych mediów z prośbą o rozpowszechnienie. Jest również dostępny na stronie internetowej podlaskiego NFZ: https://www.nfz-bialystok.pl/aktualnosci-oddzialu/komunikat-dot-wizyt-w-poradniach-specjalistycznych-szpitala-wojewodzkiego-w-lomzy-od-dnia-16-marca-2020-roku/.

Jednocześnie przypominamy, że  w przypadku pacjentów kontynuujących leczenie w poradniach specjalistycznych w Szpitalu Wojewódzkim w  Łomży możliwe są teleporady,  w wyniku których pacjent może otrzymać e-receptę, e-zwolnienie lub poradę medyczną.

Informacji na temat, gdzie można umówić nowy termin wizyty, udzielają pracownicy Delegatury Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego w Łomży przy al. Piłsudskiego 11a, pod nr tel. 86 216 88 45, 86 216 88 40 oraz w Białymstoku w siedzibie Podlaskiego Oddziału NFZ przy ulicy Pałacowej 3, pod numerem tel. 85 745 95 00. Dodatkowo całodobowo, przez 7 dni w tygodniu pod numerem tel. 800 190 590 działa Telefoniczna Informacja Pacjenta.

Dziś pracownicy podlaskiego NFZ kontaktują się z placówkami opieki medycznej z sąsiednich powiatów, przede wszystkim kolneńskiego i zambrowskiego, udzielając informacji niezbędnych do zapewnienia opieki pacjentom Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Świadczeniodawcy proszeni są o rozważenie możliwości zorganizowania dodatkowych godzin/dni pracy oraz pomoc w zapewnieniu opieki w związku z nadzwyczajną sytuacją.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej