Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Masz e-skierowanie? Zaszczep się w majówkę w Białymstoku bez rejestracji!

30.04.2021

Co planujesz na majówkę? Spacer, dobry film, a może obiad z rodziną? Do listy swoich planów dopisz też koniecznie szczepienie przeciw COVID-19! Do naszego województwa trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli jesteś w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Białymstoku na dziedzińcu Pałacu Branickich. Kadra medyczna będzie czekać na Ciebie od 10 do 17. Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień.

Od 1 do 3 maja w godz. od 10:00 do 17:00. w Białymstoku na dziedzińcu Pałacu Branickich stanie specjalny punkt szczepień. 

  • Szczepienie przeciw covid-19 zostanie wykonane przez profesjonalny personel medyczny 
  • Otrzymasz szczepionkę J&J, która jest jednodawkowa. 
  • Bez wcześniejszej rejestracji!

Szczepionka została zaakceptowana 15 marca przez EMA (Europejską Agencję Leków), czyli dopuszczona do dystrybucji w Europie. Jest już szeroko stosowana w Stanach Zjednoczonych, więc znamy jej skuteczność. Badania kliniczne mówią, że w drugim tygodniu osiągamy efektywność na poziomie 60%, a w czwartym prawie 80%, więc mamy wielkie nadzieje, że szybciej zbliżymy się do tego wyczekiwanego poziomu zaszczepienia 70% społeczeństwa –  prof. Joanna Zajkowska.

Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin lub godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze,
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.

Powrót do normalności? Możliwy dzięki szczepieniom przeciw COVID-19

Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia, że są bezpieczne!

W województwie podlaskim do tej pory zostało wykonanych już ponad 360 tysięcy szczepień. W skali całego kraju to już łącznie ponad 11 mln wykonanych zastrzyków.  

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

 

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki