Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Konferencja prasowa poświęcona finansowaniu podlaskich szpitali sieciowych i zniesieniu limitów na badania diagnostyczne

24.04.2019

W Podlaskim Oddziale NFZ odbyła się dziś (24.04) konferencja prasowa poświęcona finansowaniu podlaskich szpitali sieciowych oraz zniesieniu limitów na badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i leczenie zaćmy. Na Podlasie trafiło dodatkowo ponad 20 mln zł – te pieniądze w ciągu kilku najbliższych dni Podlaski OW NFZ przekaże w formie wzrostu ryczałtów na 2019 rok oraz na opłacanie świadczeń nielimitowanych.

Ponad 220 mln zł (w skali kraju) zarezerwowano na skrócenie kolejek, poprawę dostępności do świadczeń kosztochłonnej diagnostyki – tomografii komputerowej (TK) i rezonansu magnetycznego (RM), operacji usunięcia zaćmy.

Wymienione procedury są od 1 kwietnia finansowane bezlimitowo, zgodnie z rzeczywistą liczbą wykonanych badań i zabiegów. Pozwoli to na zmniejszenie liczby osób oczekujących na udzielenie świadczeń, a tym samym skrócenie czasu oczekiwania. Zarządzenia gwarantują zwiększenie kontraktów placówek opieki zdrowotnej raz na kwartał, adekwatnie do wartości wykonanych świadczeń. Poprawi to w znaczący sposób kondycję finansową placówek medycznych.

Media o zwiększeniu finansowania:

Gazeta Współczesna zobacz materiał wideo i informację

Kurier Poranny zobacz materiał wideo i informację

Polskie Radio Białystok link do informacji 

Bia24.pl zobacz materiał wideo i informację 

Rynek Zdrowia link do informacji

Radio Akadera link do informacji

TVP Białystok zobacz materiał wideo i informację

Gość Obiektywu zobacz materiał wideo

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej