Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Lekarze z powiatu monieckiego wzięli udział w spotkaniu nt. skierowań do uzdrowiska

27.03.2019

Kilkanaście osób wzięło udział w spotkaniu inaugurującym cykl pn. „Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową od A do Z”. W monieckim szpitalu zorganizował je wczoraj (26 marca) Podlaski Oddział NFZ.

W spotkaniu wzięli udział lekarze z terenu powiatu monieckiego, którzy kierują pacjentów na leczenie w sanatorium. Eksperci z Narodowego Funduszu Zdrowia, Pani Beata Dudek – kierownik Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego oraz dr Aleksy Łukaszyk – Konsultant ds. lecznictwa uzdrowiskowego – przedstawili szczegółowo kwestie związane z prawidłowym wystawianiem skierowań na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową, w kontekście obowiązujących przepisów i zmian prawnych, które mają wejść w życie w tym roku.

Wczorajsze spotkanie szkoleniowo-informacyjne było pierwszym z cyklu spotkań poświęconych skierowaniom na leczenie uzdrowiskowe, jakie w najbliższym czasie będą organizowane na terenie całego województwa. Kolejne zaplanowane jest na 10 kwietnia br. w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach (sala konferencyjna nr 4, początek o godz. 11.00).

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej