Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

EKUZ „pod chmurką” już w ten weekend!

13.06.2018

Mobilne stanowisko EKUZ będzie działało podczas najbliższego weekendu poza siedzibą Podlaskiego NFZ. Każdy, kto jeszcze nie wyrobił Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego przed wyjazdem na urlop, a nie ma czasu zrobić tego w ciągu tygodnia, będzie miał ku temu okazję już w sobotę i niedzielę.

Karty EKUZ będzie można uzyskać w sobotę, 16 czerwca, podczas „Otwartej Soboty” w biurze paszportowym Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku (ul. Bema 4), w godz. 7.30-15.30 oraz podczas niedzielnego (17.06) festynu w parafii św. M.M. Kolbego w Białymstoku (osiedle Pietrasze), w godz. 13.30-17.30.

Pamiętajmy, że EKUZ umożliwia nam – w przypadku nagłego zachorowania za granicą – leczenie na zasadach takich, jakim podlegają ubezpieczeni mieszkańcy kraju, w którym spędzamy wakacje. Karta uprawnia nas do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w nagłych przypadkach na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria). Aby ją uzyskać, potrzebny jest dokument tożsamości.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej