Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

E-zwolnienia coraz bliżej. Spotkanie z Wiceministrem Januszem Cieszyńskim w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim

21.11.2018

Wiceminister Janusz Cieszyński, Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski , Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Maciej Olesiński oraz Dyrektor ZUS w Białymstoku Jerzy Kraszewski uczestniczyli wczoraj ( 20.11.2018 r. ) w spotkaniu w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Spotkanie  z lekarzami z województwa podlaskiego dotyczyło wdrażania obowiązkowych e-zwolnień. – Jest to ostatnia prosta przy wprowadzaniu e-zwolnień. Jesteśmy spokojni o to, że zarówno lekarze, jak i pacjenci nie będą mieli tutaj kłopotów – podkreślił Cieszyński podczas briefingu prasowego

Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Maciej Olesiński poinformował, że do 15 grudnia w POW NFZ  będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, oprogramowania, szkoleń z kompetencji cyfrowej dla lekarzy i osób upoważnionych do wystawiania e-zwolnień.

Według danych Ministerstwa Zdrowia przedstawionych na spotkaniu, w październiku na Podlasiu wystawiono ponad 55,6 proc. e-zwolnień względem wszystkich zwolnień. Województwo podlaskie plasuje się na 3 miejscu za województwem mazowieckim 56,9 proc i województwem zachodniopomorskim 59,3 proc. względem wszystkich zwolnień.

 

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej