Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Dziś Światowy Dzień Cukrzycy. Zapraszamy na badania do POW NFZ!

27.06.2019

Dziś Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W Europie choruje na nią ok. 60 mln osób. W Polsce – 2,2 mln osób, a ponad 500 tys. nie jest tego świadoma. Wciąż brakuje wiedzy, jak unikać ryzyka zachorowania i jak żyć z tą chorobą. Dlatego dziś, 27 czerwca, w Światowym Dniu Walki z Cukrzycą, Narodowy Fundusz Zdrowia organizuje Dzień Otwarty. Osoby odwiedzające podlaski oddział NFZ bezpłatnie zmierzą ciśnienie krwi, obliczą BMI, poznają przepisy na zdrową dietę i skonsultują się z dietetykiem.

Jako pierwsza z porad skorzystała 83-letnia Pani Maria, która na cukrzycę choruje od dawna, ale jak podkreśla – fachowej wiedzy nigdy za wiele. Zasięgnęła porady w temacie produktów o niskim indeksem glikemicznym. Zaopatrzyła się też z nowy dzienniczek samokontroli poziomu glukozy we krwi.

Dyżurujące dziś w siedzibie NFZ w Białymstoku specjalistki z Ośrodka Internistyczno-Diabetologicznego „Arciszewska” jeszcze do godz. 13.00 udzielają fachowych porad w zakresie odżywania w cukrzycy, ale także wskazówek, jak dbać o swoje zdrowie, by nie zachorować. Na miejscu można także wykonać specjalny test oceniający ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 oraz otrzymać wydruk próbnej, tygodniowej diety DASH z serwisu diety.nfz.gov.pl.

Zobacz materiał wideo z TVP Białystok.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej