Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Dzień Otwarty w POW NFZ

21.06.2016

W sobotę, 25 czerwca Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do swojej siedziby w Białymstoku przy ul. Pałacowej 3 na Dzień Otwarty pod hasłem „NFZ Bliżej Pacjenta”, który będzie miał na celu uświadomienie potrzeby edukacji w zakresie polipragmazji, czyli niewłaściwego stosowania leków oraz ich nadużywania.

W godzinach 10:00-12:00 każdy z przybyłych do Oddziału przy ul. Pałacowej 3 w Białymstoku, będzie mógł skorzystać z porady eksperta z zakresu farmacji.

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, osoby wybierające się na odpoczynek za granicę zachęcamy do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która ułatwia dostęp do świadczeń zdrowotnych w Unii Europejskiej. Pracownicy NFZ odpowiedzą także na wszelkie pytania związane z prawem do świadczeń, a także założą konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Rejestrując się w nim zyskujemy: szybki dostęp do informacji o naszym prawie do świadczeń zdrowotnych, wiedzę o leczeniu i udzielonych świadczeniach oraz o przepisanych lekach, a także informację o kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie naszego leczenia. Aby założyć profil w ZIP należy okazać dowód osobisty lub paszport. Otwarte będą również stanowiska zaopatrzenia ortopedycznego oraz leczenia uzdrowiskowego.

W specjalnie przygotowanym kąciku plastycznym najmłodsi będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wziąć udział w konkursie rysunkowym p. h. „Zdrowe wakacje”.

Zapraszamy całe rodziny do odwiedzenia naszego Oddziału w godz. 9:00-13:00.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej