Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Dzień Dziecka na wesoło i sportowo

02.06.2022

1 czerwca 2022 r. Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uczestniczył w Pikniku profilaktycznym pod hasłem „Dzień Dziecka – na wesoło i sportowo”. Były balony, gry i kolorowanki związane ze zdrowym stylem życia. A przede wszystkim była wesoła zabawa i pozytywna energia!

 

Doradcy ds. profilaktyki z Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z okazji Dnia Dziecka przygotowali kreatywne zabawy i konkursy pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”. Historyjki o szczepieniach, zdrowiu  przedstawione przez przyjazne misie zaciekawiły najmłodszych. Dzieci uczestniczyły w grach logicznych, rozwiązywały rebusy i quizy. Bawiąc się doskonale, poznawały przy okazji ciekawostki o zdrowym jedzeniu i o tym, jak ważny jest ruch.

Piknik profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka odbył się na plaży miejskiej Dojlidy przy ul. Plażowej w Białymstoku. Uczestniczyło w nim ok. 800 dzieci z całego województwa podlaskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, która zapewniła dzieciom m.in. pokazy udzielania pierwszej pomocy, bieg z przeszkodami, pokaz taktyki i technik interwencyjnych policyjnych, pokaz sprzętu służbowego.