Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Dzień Babci i Dziadka z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ

23.01.2023

Z okazji dnia Babci i Dziadka 20.01.2023 r. doradcy do spraw profilaktyki z Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ odwiedzili Giełdę Rolno-Towarową oraz Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku. W tym szczególnym dniu przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną dedykowaną babciom i dziadkom.

 

Podczas zakupów na giełdzie Rolno-Towarowej w Białymstoku na stoisku profilaktycznym Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ uczestnicy mogli skorzystać z poradnictwa i wskazówek doradców ds. profilaktyki, które pomogą im żyć zdrowiej. Z wykonanej analizy składu ciała skorzystał m.in. Pan Wiesław, który dodatkowo otrzymał pakiet cennych porad profilaktycznych od naszego doradcy.

 

Analiza składu ciała pozwala na określenie proporcji pomiędzy tkanką tłuszczową, tkanką mięśniową oraz nawodnieniem organizmu. Informacje otrzymane w pomiarach pozwalają na kontrolowanie tkanki tłuszczowej w organizmie i zapobieganie m.in. zaburzeniom metabolicznym, cukrzycy, otyłości, chorobom sercowym, nadciśnieniu tętniczemu. Analiza składu ciała przydaje się dietetykom, trenerom, a także lekarzom w leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych. Z pomiarów analizy składu ciała skorzystało łącznie 70 osób.

 

20.01.2023 r. byliśmy także z naszą ofertą profilaktyczną w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku. Podczas wydarzenia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Białystoku zaprezentowali babciom i dziadkom swoje umiejętności taneczne i wokalne. A doradcy ds. profilaktyki z Podlaskiego OW NFZ zadbali, aby seniorzy otrzymali komplet informacji, jak dbać o drowie i jakie badania profilaktyczne należy wykonywać, aby czuć się zdrowo i młodo.

 

Zachęcaliśmy babcie i dziadków do wykonania bezpłatnych badań diagnostycznych oferowanych w Programie Profilaktyka 40Plus.  Informowaliśmy seniorów o pakietach badań w Programie Profilaktyka 40Plus dedykowanych kobietom i mężczyznom, a także rozdawaliśmy materiały informacyjne z adresami realizatorów programu w województwie podlaskim, u których można wykonać badania. Ponadto rozmawialiśmy o bezpłatnych badaniach profilaktycznych realizowanych przez NFZ – m.in. o mammografii, kolonoskopii, wykonywaniu szczepień przeciwko grypie oraz COVID-19. Mówiliśmy o nowej odsłonie strony Akademia NFZ oraz zachęcaliśmy do odwiedzania strony Diety NFZ i skorzystania z bezpłatnych i różnorodnych planów żywieniowych dedykowanych między innymi seniorom np. DASH senior.

 

„Staram się dbać o swoje zdrowie. Zaszczepiłam się przeciwko grypie oraz przyjęłam trzy szczepionki przeciwko COVID-19. Uważam, że szczepienia to ważna sprawa dla nas wszystkich i warto się szczepić” – mówiła Pani Ałła, która w Dniu Babci i Dziadka odwiedziła stoisko Podlaskiego OW NFZ.

 

Dziękujemy wszystkim osobom, z którymi mogliśmy porozmawiać o profilaktyce i zapobieganiu chorobom. Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia zdrowia i uśmiechu na co dzień.

 

Fotorelacja z eventów: