Telefoniczna
Informacja Pacjenta:
800 190 590
  • Facebook Logo
  • Youtube Logo
  • Twitter Logo
  • Język Migowy dłonie Logo
  • Biuletyn Informacji Publicznej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Do uzdrowiska w ciągu dwóch tygodni

21.09.2020

Dobra wiadomość dla pacjentów, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe: z zabiegów leczniczych m.in. w Krynicy Zdroju, Połczynie Zdroju czy Muszynie można korzystać jeszcze w tym miesiącu. I wcale nie jest przeszkodą to, że jesteśmy na końcu kolejki oczekujących na wyjazd do uzdrowiska. Podlaski NFZ ma w tej chwili sporo propozycji wyjazdów do sanatoriów w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, z terminem wyjazdu krótszym niż dwa tygodnie.
Żeby skorzystać z oferty sanatorium „last minute” trzeba spełnić tylko jeden warunek – od naszego ostatniego pobytu w uzdrowisku musi minąć 18 miesięcy.  Informację na temat szybkich wyjazdów do sanatorium pacjenci z województwa podlaskiego mogą uzyskać w podlaskim NFZ telefonicznie pod numerami: 85 745 95 23 lub 745 95 24 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. Pacjenci z innych województw powinni kontaktować się z oddziałami wojewódzkimi NFZ właściwymi dla swojego miejsca zamieszkania. 
Trzeba pamiętać, że przed rozpoczęciem leczenia w uzdrowisku każdy pacjent powinien wykonać test w kierunku Covid-19 w punkcie pobrań wymazów. Aktualnie w województwie podlaskim działają 22 takie punkty, w tym sześć w Białymstoku.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej POW NFZ