Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Dentobus w województwie podlaskim ruszy w trasę!

06.06.2018

Województwo podlaskie, jako szóste w Polsce, ma swój dentobus – mobilny gabinet stomatologiczny.

Wczoraj (5 czerwca) dentobus został przekazany świadczeniodawcy, dr Agnieszce Cimochowskiej. To ona już niebawem – w ramach kontraktu z NFZ – zajmie się leczeniem zębów młodych pacjentów z gmin, w których jest trudniej o wizytę u stomatologa. W uroczystym przekazaniu dentobusu wziął udział Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Maciej Bogdan Olesiński.

Dentobus jest w pełni wyposażonym gabinetem stomatologicznym. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne, w tym m.in. wizyty adaptacyjne, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy. Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci i młodzieży do 18. r.ż. przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego.

Podlaski gabinet na kółkach najpierw odwiedzi gminę Dobrzyniewo Duże, następnie Suchowolę, Supraśl, Choroszcz, Zambrów i Krasne koło Zabłudowa. W poszczególnych miejscach będzie pracował 6 godzin dziennie, od 8.00 do 14.00.

Pacjenci i gminy zainteresowane przyjazdem dentobusu, mogą się w tej sprawie kontaktować pod numerem telefonu: 697 97 05 25.

Szczegółowy harmonogram pracy dentobusu, aktualizowany na bieżąco, jest dostępny na https://www.nfz-bialystok.pl/aktualnosci-oddzialow/dentobus-w-woj-podlaskim-rusza-w-trase/

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej