Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

„Czerniak. Badaj znamiona” – w sobotę Dzień Otwarty w POW NFZ

24.05.2019

Czerniak jest obecnie najczęściej występującym nowotworem u osób w wieku 24-40 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno, dlatego 1 na 3 pacjentów umiera z powodu tej choroby. Tymczasem wcześnie wykryta daje 97% szans na całkowite wyleczenie. W sobotę, 25 maja, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia organizują Dzień Otwarty w Oddziałach Wojewódzkich NFZ, poświęcony profilaktyce nowotworów skóry, szczególnie czerniaka w ramach kampanii społecznej Planuję Długie Życie.

Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia będą namawiać do kontroli znamion skórnych. To ważne, zwłaszcza przed zbliżającym się okresem wakacyjnym. Oddziały Wojewódzkie NFZ zaoferują bezpłatne i specjalistyczne badania w kierunku wykrycia nowotworów skóry oraz konsultacje z lekarzami dermatologami.

W najbliższą sobotę, 25 maja, w siedzibie Podlaskiego NFZ w Białymstoku przy ul. Pałacowej 3 będzie można skorzystać z bezpłatnego i bezbolesnego badania znamion barwnikowych skóry przy użyciu dermatoskopu. Lekarz dermatolog będzie dyżurował w godz. od 11.00 do 13.00.

Pracownicy POW NFZ przekażą materiały informacyjne na temat profilaktyki czerniaka i innych nowotworów. Będzie można także potwierdzić profil zaufany, dowiedzieć się wszystkiego na temat Internetowego Konta Pacjenta i e-recept, wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, złożyć wniosek na leczenie uzdrowiskowe i potwierdzić zlecenie na zaopatrzenie ortopedyczne.

Dzień Otwarty zaplanowany jest w godzinach od 9.00 do 13.00.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej