Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Briefing prasowy o zwiększeniu wyceny świadczeń od lipca i Dniu Otwartym w POW NFZ

23.05.2019

W Podlaskim Oddziale NFZ odbył się dziś briefing prasowy poświęcony m.in. zwiększeniu wyceny świadczeń opieki zdrowotnej od lipca 2019 r.

Dyrektor POW NFZ Maciej Olesiński poinformował dziennikarzy, że procedowana jest właśnie zmiana planu finansowego NFZ. W wyniku zmian do systemu trafi ponad 4 mld zł. Ministerstwo zmienia od 1 lipca wycenę świadczeń zdrowotnych, która obejmie:

  • ambulatoryjną opiekę specjalistyczną
  • leczenie szpitalne w oddziałach szpitalnych
  • leczenie szpitalne w SOR-ach i izbach przyjęć
  • opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień
  • rehabilitację leczniczą i leczenie uzdrowiskowe
  • profilaktyczne programy zdrowotne

Intencją zmiany planu finansowego NFZ jest przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na świadczenia, które umożliwią dyrektorom podmiotów leczniczych m.in. pokrycie wzrostu kosztów pracy, w szczególności wzrostu wynagrodzeń najmniej zarabiających pracowników medycznych.

Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa, środki maja trafić do poszczególnych oddziałów wojewódzkich w najbliższych tygodniach, tak by były do dyspozycji dyrektorów placówek medycznych już od 1 lipca 2019 roku.

Podczas spotkania z dziennikarzami poruszony został także temat Dnia Otwartego w Podlaskim NFZ planowanego w najbliższą sobotę, 25 maja. Tego dnia w białostockiej siedzibie Funduszu będzie można m.in. wykonać bezpłatnie badanie znamion pod kątem czerniaka. 

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej