Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do POW NFZ

23.12.2020

Już po raz 30 Betlejemskie Światło Pokoju rozchodzi się po świecie. Tuż przed Wigilią (23.12.2020r.) dotarło i do siedziby POW NFZ. 

Betlejemskie Światło Pokoju to płomień pochodzący z Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem w Palestynie. Od lat jest niesiony w adwentowej sztafecie przez skautów i harcerzy. Hasło tegorocznej edycji akcji to: „Światło Służby”.

Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Bogdan Maciej Olesiński odebrał symbol pokoju i braterstwa z rąk Komendanta Chorągwi Białostockiej hm. Krzysztofa Jakubowskiego.

Harcerze, niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W całej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.