Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

ABC skierowań do uzdrowisk – Podlaski NFZ szkoli lekarzy

24.10.2019

Już ponad 300 podlaskich lekarzy z POZ, szpitali i poradni specjalistycznych skorzystało z projektu „Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową od A do Z”, który powstał i jest realizowany w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. „Zależy nam na tym,  żeby skierowania, które trafiają do nas, były precyzyjne i zawierały jak najmniej błędów” – mówi autorka projektu Beata Ewa Dudek, kierownik Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego Podlaskiego NFZ.

Podczas prezentacji prowadzonych w szpitalach wojewódzkich i powiatowych Podlasia, lekarze dowiadują się głównie o nowych, zmienionych zasadach kierowania pacjentów na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową. Konsultant ds. lecznictwa uzdrowiskowego tłumaczy lekarzom, jak wystawić poprawnie skierowanie do sanatorium. Apeluje do lekarzy, żeby nie pomijali żadnej rubryki, ponieważ każda informacja, nawet o wadze i wzroście,  ma znaczenie przy doborze dla pacjenta miejsca wyjazdu. Podczas szkoleń lekarze dowiadują się też, jakie są przeciwwskazania do leczenia w uzdrowisku.

Odbyło się już osiem szkoleń, między innymi w Mońkach, Sejnach, Bielsku Podlaskim i Augustowie. Zaplanowane są jeszcze dwa. Najważniejsze jest to, że widać już pierwsze efekty projektu. Do Podlaskiego NFZ trafia coraz mniej skierowań do sanatoriów z błędami.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej POW NFZ