Telefoniczna
Informacja Pacjenta: 800 190 590

Aktualności Oddziału

Aktualności Oddziału

Dobre nawyki to najlepsze leki! Pierwszy aktywny poranek z NFZ w Supraślu

20.07.2020

Rozruszaliśmy Supraśl! Ćwiczyliśmy, nawadnialiśmy się, jedliśmy zdrowe przekąski i co najważniejsze przekonywaliśmy, że każdy moment jest dobry, żeby zadbać o to co jemy i ile czasu poświęcamy na ruch i sport!

To jest takie motywujące! Człowiek sam na podwórku by nie ćwiczył… a tutaj – z towarzystwem, pod okiem fachowców – od razu raźniej i od razu czuję się lepiej. Jestem przeszczęśliwa, że nie leniłam się i zafundowałam sobie aktywny poranek – podsumowuje lekko zadyszana, ale szeroko uśmiechnięta pani Barbara, uczestniczka akcji profilaktycznej w Supraślu.

Udowadnialiśmy, że w każdym wieku można i trzeba się ruszać i dbać o siebie i swoje zdrowie. To najlepsza inwestycja w samego siebie. W sobotnim „Aktywnym poranku” zorganizowanym przez Podlaski NFZ i Klaster Medyczny wzięła udział grupa kilkudziesięciu seniorek z Supraśla i okolic. Na terenach malowniczych Bulwarów Wołkowa w Supraślu zorganizowaliśmy trening aktywizujący pod okiem fizjoterapeuty Łukasza Borowskiego, który podkreślał, że regularne ćwiczenia są dla naszego organizmu najlepszym lekarstwem na różne dolegliwości.

Uczestniczkom spodobały się także bardziej stonowane ćwiczenia w ramach treningu jogi, który poprowadziła wicedyrektor Podlaskiego NFZ Agata Dyszkiewicz.

– Warto pokazać, że niezależnie od wieku trzeba być aktywnym, dbać o siebie i zwracać  uwagę na potrzeby swojego ciała. NFZ przeznacza coraz więcej pieniędzy na system ochrony zdrowia, finansuje coraz lepiej profilaktykę, ale staramy się także zmieniać świadomość mieszkańców Podlasia i ich mentalność – podkreślała na zajęciach. – Niestety, jesteśmy społeczeństwem, które szybko się starzeje. Często dopada nas cukrzyca, otyłość… Ale musimy pamiętać, że pełną odpowiedzialność za to, jak żyjemy i czy chorujemy, ponosimy my sami. Dlatego staramy się zmieniać mentalność, sposób odżywiania, ruszamy się, a płatnik publiczny trochę w tym pomaga….

Po ćwiczeniach był czas na zdrowe wysokobiałkowe przekąski, nawodnienie organizmu wodą z owocami i ziołami oraz porady psychodietetyka. Anna Kuczkin przekonywała, że w prawidłowej diecie chodzi o zdrową równowagę – by posiłki były zbilansowane, odpowiednio kaloryczne, a ich podstawą były witaminy, minerały oraz dobrej jakości białko.

Sobotnie spotkanie było pierwszym z cyklu „Aktywne poranki z NFZ”.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej
Podlaskiego OW NFZ